ESCAPE – Radim Hanousek (2021)

english

Při svém studijním pobytu v Portugalsku jsem nahrál desítky hodin field recordings z Lisabonu, Peniche a Sintry a připravil jednoduchou grafickou partituru inspirovanou fázemi mořských vln v závislosti na síle větru. V covidové izolaci jsem požádal o interpretaci této partitury šest českých a pět portugalských hudebníků, kteří bez jakékoliv představy o celku vložili do projektu svou osobitost a kreativitu. Získaný materiál jsem zpracoval dvěma způsoby – vrstvením domácích nahrávek zúčastněných hudebníků (ESCAPE I) a mixem portugalských field recordings a studiově vytvořeného kvarteta hudebníků reagujících nezávisle na sobě na odlišný zvukový materiál (ESCAPE II). Výsledkem je koláž improvizované a komponované hudby, field recordings a elektroniky.

celé album ESCAPE (MaRecords 2021)

Vytvořte si vlastní mix ESCAPE I a vyzkoušejte různé zvukové kombinace nástrojů pomocí solo, mute, dynamiky. Tuto skladbu lze poslouchat nekonečně mnoha způsoby.

Helena Espvall – violoncello
Maria do Mar – housle
Anežka Nováková - marimba
Žaneta Vítová – akordeon
Jana Vondrů – zpěv, harmonium
Hernâni Faustino – kontrabas
Peter Korman – kontrabas
Matej Olah – kytara
Martin Opršál – marimba, marimbula, kalimba, tibetské mísy, tympány, činely
Guilherme Rodrigues – violoncello
Alvaro Rosso – kontrabas

realizace projektu - home studio Radim Hanousek (12/2020 - 03/2021), field recordings z Lisabonu, Peniche a Sintry (11/2020)

finální mix a master - Tomáš Vtípil (4/2021)

akvarel - Veronika Vlková

web - Jakub Škrha